Skip Navigation LinksMETA > News > Przypadkowy zbieg okoliczności...

Przypadkowy zbieg okoliczności...

05/11/2019

 Andrea Di Anselmo opowiada o ciekawym wydarzeniu podczas konferencji Week of Innovative Regions in Europe, kiedy podzielił się sceną z prezesem firmy COOLOMAT, w którą zainwestowała META Ventures

Latem reprezentowałem META podczas wydarzenia Komisji Europejskiej i z nieoczekiwanym zrządzeniem losu oraz z zaskoczeniem, zauważyłem, że jeden z moich kolegów panelistów był prezesem start-up, w który META zainwestowała!

Konferencja Week of Innovative Regions in Europe (WIRE) jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzach wszystkich krajów UE i byliśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni w edycji 2019 r. na panel poświęconym Badaniom i Innowacjom Transformacji Gospodarczej.

Przeglądając program przesłany przez organizatorów konferencji, zdałem sobie sprawę, że będę dzielić scenę z Marcinem Warzochą, prezes Coolomat firmy, w którą  META Ventures  zainwestowała dzięki pośrednictwu naszego Ingenium  fund w Polsce.

Coolomat to paczkomat, który zawiera system kontrolowanej temperatury. Kupując w internecie, można wysłać dostawę artykułów spożywczych lub leków do zielonych paczkomatów i przechowywać w określonej temperaturze na ustalony czas. Oznacza to, że jedzenie na wynos może być przechowane aby odebrać je gorące, a mrożonki i leki można przechowywać w zimnej temperaturze.

Do tej pory zostały wdrożone 30 maszyny w Warszawie, to jest największa sieć paczkomatów z kontrolowaną temperaturą na świecie, i są zawierane umowy z 10 różnymi sprzedawcami internetowymi, t.j. Carrefour, Auchan, Frisco, Body Chief oraz Ice Food.

Nigdy się nie spotkaliśmy, ponieważ inwestycją zajął się Jacek Błoński i nasze polskie biuro, Marcin i ja śmialiśmy się z dziwnej sytuacji - obaj zostaliśmy zaproszeni na ten sam panel.

Kiedy wyświetlono drugi slajd Coolomat, uznając META Ventures za głównego inwestora, zauważyłem, jak ludzie z publiczności patrzyli się na mnie. W pewnym sensie było tak, jakby META była na scenie dwa razy. Cały panel składał się w sumie z zaledwie trzech mówców - a META była reprezentowana przez dwa z trzech. Świadczy to o kluczowej roli, jaką odgrywa META w rozwoju ekosystemu przedsiębiorczego opartego na wiedzy, aby stworzyć lepszą, bogatszą i prosperującą społeczność


Wywnioskowałem z tego doświadczenia, że to o czym rozmawiamy na scenie, szkolenia i usługi doradcze, które prowadzimy to nie tylko teoria, to jest coś, co okazało się być skuteczne. W tym przypadku nasza praca okazuje, że ma dobre efekty i to najlepszy przykład, że jedna z naszych firm została wybrana, całkowicie niezależnie od nas!

Na koniec dnia jest to uzasadnienie ogólnego podejścia META. Uważamy, że wymiar międzynarodowy jest to arena działania i doceniamy rolę przedsiębiorców, osób podejmujących ryzyko, wprowadzając wiedzę na rynek.

Mamy najnowocześniejsze podejście a firmy, w które decydujemy zainwestować, są pionierami. Było to jasne dla wszystkich na konferencji WIRE tego dnia.

To był wspaniały moment dla META, nieoczekiwany grom z nieba.

Gratulacje dla Coolomat za to, że został ogłoszony jako najlepszy start-up spośród tysięcy, do którego mogą wzorować się początkujące firmy na wczesnym etapie rozwoju w Europie. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co Ciebie czeka - może wkrótce podzielimy się z Tobą sceną!

META wyobraża regiony ze specjalistyczną wiedzą, zbudowanej na firmach intensywnie wykorzystujących wiedzę. Przekazujemy wiedzę od laboratorium na rynek, szkoląc przedsiębiorców, doradzając władzom w zakresie strategii stymulujących innowacje i inwestując w obiecujące pomysły. Przeczytaj więcej o efekcie META na naszej stronie: http://www.meta-group.com/news/Pages/Impact.aspx